BTK´NIN YENI PROJESI KAYITLI E-POSTA SISTEMI

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun yeni projesi ile Devlet daireleri arasında gerçekleşen yazışmalar elektronik ortamda yapılabilecek.

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından hazırlanan E-yazışma projesi sayesinde Devlet daireleri arasında yapılan yazışmalar elektronik ortamda yapılabilecek. Böylelikle resmi kurumlar arası yazışma bekleyen insan kuyrukları ortadan kalkacak.

 

Kayıtlı E-posta sistemi ile hazırlanan proje sayesinde gereksiz evrak israfından da kurtulunmuş olacak. Artık kamu dairelerinde yapacağınız işiniz için sürekli kurum değiştirip sıra beklemek yerine “Kayıtlı E-Posta” uygulaması sayesinde kısa bir sürede işleminizi halledebileceksiniz

 

Devlet kurumlarının “Kayıtlı E-Posta” uygulamasına geçmesiyle işleri yavaşlatan bir çok uygulama da ortadan kaldırılacak.

 

Yapılan yeni uygulama sayesinde banka şubesine gitmenizi gerektiren bir çok işlemi KEP adresini kullanarak tek e-posta ile yapabilecek.

 

Devlet kurumlarına faks çekme ve ya doğalgaz faturası ödeme işlemlerinizi de KEP adresiniz ile internet üzerinden yapabileceksiniz.

 

Bir çok ülkede uzun yıllardır kullanılmakta olan “Kayıtlı E-Posta” sistemi Anonim, Limited ve Komandit şirketler için zorunlu kılınacak.  Bu uygulama Türk Ticret Kanunu ile yasal olarak geçerli elektronik yazışma ve bildirim olarak tanımlanacak.

 

 

Hande Aksu / Seganet.com.tr

Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
Google ! da Paylaş